CO NAJDETE U DESIGN EMPATHY? Šperky a doplňky z křišťálové pryskyřice a pohodlné také šaty, trička a plátěnky s jednoduchým autorským střihem i designem.

JAK TO VŠECHNO VZNIKLO? Značka design empathy vznikla v červnu 2010, zprvu jako můj malý přivýdělek ke studiu architektury, kdy jsem si o víkendech vyráběla šperky z křišťálové pryskyřice bez jakékoliv ambice v tom i po škole dále pokračovat… 

Postupem času se po facebooku rozkřiklo, že jako jedna z mála v té době vyrobím grafiku či věnování i na míru, a tak jsem se začala soustředit převážně na tvorbu šperků a doplňků na zakázku a moje práce najednou začala převažovat nad projekty do školy. Začala jsem se více věnovat výrobě dárků na svatby, škola šla stranou a k tomu všemu jsem nakonec vytvořila online katalog, pro tvorbu motivů podle přání. Oslovilo mne spoustu firem a institucí, pro které jsem vytvářela doplňky s jejich logem či grafikou. Šperků bylo ale už dost a já potřebovala svou práci oživit a zkusit i něco nového. 

JAK JSEM SE DOSTALA K OBLEČENÍ? V 15 letech jsem chtěla jít studovat oděvní návrhářství do Písku. Rodina mi to sice vymluvila, ale někde v hloubi duše to ve mne i tak zůstalo. A jednoho dne po pár kávičkách s kamarádkou, diskusí, přemýšlení a výpočtů a hromady nápadů jsem se v březnu roku 2015 pustila po hlavě do nového projektu – chtěla jsem vytvořit pohodlná trička, která budou sedět každé postavě a budou doplněná autorskými kresbami. Byl to trošku risk, protože jsem v tomto oboru byla naprosté kuře a neměla jsem vůbec žádné zkušenosti. Na začátku mne hodně podpořila a pomohla kamaráda, která se už dříve vrhla do podnikání uplně stejně po hlavě, jako já (a v roce 2017 vyhrála soutěž Podnikatel roku jak v jihočeském kraji tak pro celou Českou Republiku). Chvíli mi trvalo než se začalo dařit – ono totiž bohužel nestačí pouze vytvořit produkt, ale to nejtěžší je vymyslet, jak se o vás dozví Vaši zákazníci. 🙂 Po pár peripetiích se nakonec přeci jen povedlo, trička začala sklízet samou chválu a tak se nabídka začala pomalu rozšiřovat o plátěnky, batůžky a na podzim roku 2017 také i o pohodlné šaty s kapsami. To bych ale nebyla já, abych zůstala stát na jednom místě…

JAKÉ NOVINKY CHYSTÁM? Po celý rok 2018 jsem se v každé volné chvíli věnovala kaligrafii a také jsem se učila malovat. Když je člověk cílevědomý a jde si tvrdě za svým snem, tak se většinou povede. A tak mi mne se splnil můj sen a na letošní podzim/zimu 2018 vydávám svou první kolekci šatů, triček, plátěnek a šperků, které jsem sama vlastnoručně navrhla, namalovala a věnování na šperkách i napsala. Aby mohlo něco nového vzniknout, musela jsem ze své široké nabídky něco ubrat. Místo šperků na přání se tedy bude objevovat v nabídce mnohem více motivů z mé tvorby, které budou hned skladem k odeslání – a to je dobrá kompenzace, ne? 🙂

CO JSEM DĚLALA PRO DESIGNBLOK? Obchod Kuráž mne ke svému výročí 7let oslovil, zdali bych pro ně nevymyslela nějaký nový produkt s oblíbenými motivy. Taková nabídka se neodmítá a tak jsem celé léto pracovala na plechových hrncích, které nakonec zařazuji i do stálé nabídky. Hrnky budou k prodeji od 25.10.2018.

JAKÉ DESIGNY VYTVÁŘÍM? Snažím se držet vše v jednotném stylu a zároveň motivy různě obměňovat. Miluju minimalismus s přírodními prvky a tlumené barvy a v tomto duchu se nesou i celé kolekce. Oblečení nechávám vždy vyrobit pouze v omezeném množství a snažím se zachovat originalitu nejen v motivech ale i v počtu prodaných kousků. Kdo ví, jaká další výzva se mi naskytne.

KONTAKT:

info@designempathy.cz

Upřednostňuji komunikaci přes email. Ne vždy jsem v době Vašich dotazů u počítače. Po telefonu většinou nedokážu hned odpovědět na všechny otázky, na emaily odpovídám denně.

 

Leona Průchová 776 561 829

KDE NAJDETE MOU TVORBU:

VLASTNÍTE OBCHOD A CHTĚLI BYSTE V NĚM MÍT MÉ PRODUKTY? KONTAKTUJTE MNE NA info@designempathy.cz